10 Ağustos 2010 Salı

Hayat, Siz Başlık Ararken Annenizin Börek Açmasıdır

Gökyüzü antrasit rengi. Terasta üşüyorum (ki üşümek hiç bu kadar kıymete binmemişti) yorgunum uyukluyorum ama internet sitesine Tanpınar Etkinliği ile ilgili yazı yazmam gerek, ayrıca dünyada bir ilki gerçekleştireceğimiz (hakikaten ilk) Tübitak projesine başlıyoruz.

Bil bakalım kim söylüyor bu gece? Jeff Hallelujah’ı söylemeden derin bir nefes alıyor. Siz bilmezsiniz belki ama o aynı zamanda çok güzel ninni de söylüyor.

Hayatımdaki şeylerin bir ortası, bir ortalaması yok. Sabahleyin gökdelenlerin arasına düşüyorum, bir sürü noktayız orada. Atari oyunu gibiyiz. Akşam olup da sabahı düşününce “nereye koşuyordun Ece?” diyorum. Dosyaların altında kalıyor görüyorum kendimi. Sonra Pacman oluyorum bütün dosyaları yiyorum. Eve geliyorum tık yok, çaktırmadan çiğ yağıyor. Gün içinde sanki iki farklı gezegene uçuyorum. Sonra insanoğlu kuş misali falan diye espri yapıp zehirliyorum kendimi. Bu arada secret yaptığım(!) şeyler hergün gözümün önünde. Secret yapmam kolay olsun, etkili olsun diye evet. Onlar neler söyleyemiyorum. Zaten hayalleri anlatmakla ilgili görüşümü biliyorsunuz. Bu yüzden lütfen sessizlik.

Bazı şeyleri çok ciddiye alıyorsunuz değil mi? Sürekliyse iyi değil, hiç değil. Bir dakika sonra bu yazdıklarımı unutun mesela, zaten unutulmayacak gibi değil. Kendime kafalardan kafa beğeniyorum şu an. Bugün varım yarın çokum.

1 yorum:

  1. Valla ne yalan söyleyeyim hocam yazdığın herşeyi okudum ama atari oyunu gibiyiz cmleni duyana kadar :).. onu durunca uçtum gitti bi an. biraz arama yaptım google da ve hakkaten halen varmış bu oyunlar şimdi geri döndüm yorum yazıyorum :).. teşekkürler hatırlattığın için.

    YanıtlaSil